- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Bitcoin pokračuje v prolamování rekordů, jeho cena se dostala nad 48.000 USD

Bitcoin pokračuje v růstu. Cena nejznámější a největší kryptoměna se v úterý dostala nad 48.000 USD (39.916,84 eura) a nezadržitelně směřuje k 50.000 USD. V pondělí (8. 2.) virtuální měnu podpořila zpráva, že americký výrobce elektromobilů Tesla nakoupil Bitcoin za 1,5 miliardy USD a že plánuje akceptovat Bitcoin při platbě za své elektromobily.
Bitcoin se v úterý posílil o 7,9%, jeho cena se dostala až na 48.216 USD. Později přišel o část zisků a ráno se v Hongkongu obchodoval kolem úrovně 48.000 USD.

„Jedna po druhé budou firmy přidávat Bitcoin do svých rozvah,“ uvedl šéf singapurské kryptomenovej burzy Luno Vijay Ayyar. Podle něj žádná větší společnost než Tesla s tím ani nemohla začít. „Představte si, pokud 100 firem začne dávat pouze 1% do bitcoinu, co to udělá s poptávkou a nabídkou,“ dodal.

Růstový trend jasně signalizují termínové kontrakty na Bitcoin, když cena dubnových kontraktů překonala 50.000 USD. Širší index kryptomien Bloomberg Galaxy Crypto Index se dostal na nový rekord a posílily se i japonské a jihokorejské akcie navázané na kryptoměna, čímž následovaly pondělní vývoj v USA a Evropě.

I přes prudkému růstu a predikcím, že cena bitcoinu se v dlouhodobém horizontu může dostat nad 400.000 USD, se stále ozývají i skeptici a varují, že Bitcoin se opět může propadnout. Podle skeptiků je cena hnaná pouze krátkodobými spekulacemi, přičemž upozorňují na možnost zpřísnění regulace nebo na využívání kryptomien teroristy a zločinci.

„Jediným hnacím motorem tohoto kryptoošiaľu je krátkodobá spekulativní mánie,“ uvedl analytik společnosti Oanda Asia Pacific Pte Jeffrey Halley. Dodal, že vzhledem k všechna prohlášení o tom, jak vysoko může cena bitcoinu vyšplhat, které slyší ze všech stran, panuje ohlušující ticho o tom, jaké je jeho využití v každodenním životě.

PR článek

Další články autora