- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Dell Precision 3560: Všechny potřebné porty a více než 7 hodin na baterii

Žádné spekulování ani o milimetr tenčí design za cenu úspory poloviny portů, které byste jistě využili. Na pohled šedá myška a tak obyčejný notebook. V praxi ale příjemný pomocník, který má vše, co reálně potřebujete.

Komu je určen

Dell Precision 3560 zvažujete tehdy, když chcete 15,6“ notebook s numerickým blokem. Je tedy univerzální a hodí se každému, kdo právě tento numerický blok vyžadoval. Jako obvykle je dostupný v několika konfiguracích. Konfigurace, která přišla do redakce na test, je na konci článku. Jak je to tedy s určením? Ať už je konfigurace jakákoli, získáváte výborný kancelářský notebook. Popravdě, toto je informace, která s procesorem 11. generace od Intelu moc neprozradí.

V zásadě lze argumentovat, že všechny notebooky budou rychlé. To ano, nicméně zde máte přes 7 hodin výdrže při práci na baterii v úsporném režimu. To je něco, co v segmentu takto velkých notebooků nebývá zvykem. No a další maximálně důležitý detail je, super rychlý disk od Samsungu. Jeho přenosová rychlost je přibližně 1700 MB/s. Toho si všimnete při spouštění systému, aplikací ale i kopírování dat. Instalace programů budou probíhat nezvykle rychle, až to vyvolává pocit, že nastala chyba a instalátor se předčasně ukončil.

Super rychlý pevný disk a dlouhá výdrž na baterii, tohle jsou dvě asi nejhlavnější charakteristiky modelu Precision 3560. Druhou je grafická karta NVIDIA T500, která vychází z modelu GeForce MX450. T500 je ale více specializována na práci s grafikou a CAD aplikacemi. Zkrátka získáte lepší výkon nejen při hrách ale i aplikacích pro vaši kreativní práci. Není to RTX, od toho má T500vka na míle daleko. Je to ale karta, která vám dá znát, že je v systému.

Přesto je geniálně vyřešena otázka řízení spotřeby. Zpravidla lze mluvit o tom, že notebooky s kartami MX mají slabší výdrž na baterii. Faktem je, že karta se nepoužívá stále, ale typicky například internetový prohlížeč ji může využívat. Třeba si ponastavovat v nástroji od NVIDIA, kdy se má karta použít a kdy ne. Takto získáte opravdu lepší výdrž v režimu na baterii a zároveň grafický výkon v těch aplikacích, které potřebujete.

Všechny porty, které je třeba

Nemám teď na mysli jeden USB-C a jeden audio konektor, jak se nám to někteří výrobci snaží namluvit. Tady je plejáda portů, jaké nezvyknou bydlet ani v dražších a větších noteboocích. Základem je, že máte dvojici USB-C, USB-A a ještě k tomu LAN konektor a HDMI. Opravdu kombinace, kterou využijete a pravděpodobně k tomu notebooku nebude třeba dokupovat redukci

Co zvyšuje hodnotu

Argument, proč byste mohli k profesionálnímu využívání zvážit notebook od Dellu, je dodatečná výbava a celkový servis. Výrobce má svůj nástroj pro aktualizaci BIOSu i ovladačů. Je to podobná situace jako u jiných výrobců, to uznávám, ale je zde ještě jeden argument.

Řízení spotřeby je přes Dell Power Manager, což je nástroj, který poskytne propracované plánování toho, kdy se má notebook nabíjet, kdy ne, na jaký výkon má běžet, jestli chcete tichý notebook atp. Vskutku asi nejpřínosnější aplikace, kterou má takto přepracovanou jen Dell. Dále je zde jasné napojení na umělou inteligenci. Když si prohlédnout na webu základní stránky, asi ji moc nevyužijete. Jakmile ale potřebujete dělat video konference, zjistíte, že je třeba jaksi lepší nastavení mikrofonů, algoritmus pro upřednostňování Wi-Fi sítí podle kvality nebo ladění zvukového výstupu. To vše je v nástroji Dell Optimizer.

Nemá čtečku otisků

Můžeme se bavit více či méně diplomaticky, ale vždy skončím při kroucení hlavou. Opravdu, v roce 2021 vyrobí Dell svůj notebook Precision bez čtečky otisků. Pro mě tohle nebyl problém, pokud dostanu takto špičkový kancelářský počítač, umím čtečku oželet. Tedy přihlašování PINem bylo pro mě to nejjednodušší řešení.

Verdikt

Dell Precision 3560 je výborný kancelářský počítač. Opravdu špičkový disk od Samsungu a výdrž více než sedm hodin na jedno nabití. Toto jsou hlavní vlastnosti, kterými se notebook odlišuje a proč byste si jej mohli všimnout.

No a potom je to celková podpora od Dellu, tichá a podsvícená klávesnice a způsob, jakým se notebook používá. Fakt ale je, že by mohl vypadat o něco lépe. Na pohled ho zařadíte mezi levnější notebooky na trhu, což rozhodně není. Ale na výbavě a funkcionalitě je to znát.

PR článek

Další články autora