- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Jak se nedostat do dluhové pasti

Jednou z častých překážek při vyřizování žádosti o hypotéku u bankovních společností je neschopnost prokázat dostatečně vysoké příjmy. Přitom je to jedna z klíčových věcí, přes kterou se u banky nedostanete. Banka musí mít totiž jistotu, že její klient bude schopný svým závazkům dostát a že se nedostane do dluhové pasti. 

  • Stejně důležité je také mít čisté rejstříky dlužníků
  • Pokud tomu tak není, pak je jednou z možností požádat o finanční produkt pod označení půjčka do výplaty i bez registru

Většinou se ale musíte obrátit na nebankovní sektor, kde je tento úvěr nabízen jako rychlá půjčka. Tuto možnost mohou využít i podnikatelé, kteří nemohou doložit své příjmy z důvodu teprve rozjíždějícího se podnikání. 

  • Je tu ale jeden malý problém. 
  • Pokud podnikatel hledá finanční pomoc, kterou by byla adekvátní půjčka pro živnostníky, pak bude s největší pravděpodobností požadovat vyšší částku. 
  • Půjčka bez registru nebo bez doložení příjmu se vyznačuje většinou nižšími finančními částkami. 
  • Výhodou ale je rychlost vyřízení. 
  1. RPSN prozradí všechny důležité informace

Je dobré zjistit si, jaké máte možnosti u bankovních institucí. K tomu slouží webový nástroj hypoteční kalkulačka. Ta vám během krátké chvíle zjistí, jestli na hypotéku dosáhnete a který typ by byl pro vás tím nejvhodnějším. 

  • Je zapotřebí zaměřit se především na výši RPSN. 
  • Pod tímto údajem zjistíte veškeré platby, které na vás po uzavření smlouvy čekají. 

Někdy se může stát, že se ne vlastní vinou dostanete do vážných finančních potíží a neschopnosti splácet hypotéku nebo úvěr. V tomto případě rozhodně neztrácejte hlavu. Pokud máte k dispozici nemovitost, pak můžete využít pro umoření veškerých dluhů zpětný odkup nemovitosti. Tento kontrakt mezi firmou a klientem je nastaven tak, že firma odkoupí nemovitost a poté ustanoví bývalého majitele nájemcem s garancí předkupního práva. 

PR článek

Další články autora