- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Jak ušetřit s repasovanou výpočetní technikou

Koupě nadstandardně vybavené elektroniky nikdy nebyla výhodnější. Řeč je o repasované výpočetní technice. Velmi populární jsou zejména repasované počítače a notebooky. Stojí ale jejich používání za to?

Co vlastně znamená pojem repasovaná výpočetní technika?

Repasovaná je ta výpočetní technika, která byla používaná. Primárně jde o modely z předváděcích akcí a ukončených leasingů. Lze tedy předpokládat, že příliš používané nebyly.

Popřípadě se může jednat o nevhodný dárek, který obdarovaný vrátil v zákonné lhůtě do obchodu, protože mu nevyhovoval. Může se proto jednat o zcela bezvadný model.

Repasovaná výpočetní technika je čím dál tím oblíbenější, a to hlavně z důvodu, že např. značkový repasovaný notebook pořídíte za minimum ceny, přestože je přibližně stejně výkonný jako originální model.

Než se repasovaná výpočetní technika uvede do prodeje, projde náročným testováním, případně se vymění vadné součástky. Je to proto, aby se vám koupený předmět nezničil po pár dnech běžného používání. Z toho vyplývá, že repasovaný výrobek můžete používat stejně intenzivně jako výrobek nový.

Záruka na tento typ produktů existuje, a to 12 měsíců.

Hlavní výhody repasovaného zboží

Určitě stojí za to zmínit ty největší výhody nejen repasovaných počítačů:

  • cena – obecně platí, že čím je nový produkt dražší, tím větší slevu na nákup získáte, avšak finální cena je mnohem nižší než v případě nového výrobku
  • kvalitní značky již není nemožné si pořídit
  • vaše koupě ušetří funkční techniku zničení, které by mohlo nastat, vám tak model může dělat radost, přestože ho již někdo vlastnil
  • funkčnost – víte, že produkt je plně funkční, někdo ho před vámi používal

S jakými nevýhodami se naopak smířit

Zní to až příliš dobře na to, aby to byla pravda? Pochopitelně že všechno má svá pro i proti. Hlavní nevýhody repasované výpočetní techniky, které se vám nemusejí líbit, jsou následující:

  • jde-li o repasovaný notebook nebo repasovaný počítač, displej nemusí svítit tak jasně jako nepoužívaný výrobek, diody se časem opotřebují a několik pixelů nemusí fungovat vůbec
  • klávesnice, případně touchpad, může hůře reagovat na dotyk
  • pokud jste zvyklí zařízení používat delší dobu bez elektřiny, pravděpodobně vás hluboce zklameme, baterie má menší životnost, výdrž bez nabíjení se rapidně snižuje

Stojí koupě za to?

Repasovaná výpočetní technika je k dispozici převážně v případě lepších modelů. Nejlepší je ale nekupovat repasované přístroje, které nepocházejí od důvěryhodných výrobců.

Stojí koupě za to? To záleží na vašich preferencích. Pokud přístroj budete používat doma, nerozčílí vás, když sem tam zablbne klávesnice či touchpad a nepotřebujete osvětlení, které vám div nevypálí oční sítnice, pak budete s výrobkem plně spokojeni. Přístroje disponují mnoha funkcemi, které přístroje nižší kvality nemají.

Potřebujete-li se chlubit modelem bez vad, je pro vás lepší si našetřit na nový model. Budete mít jistotu, že kromě výrobce před vámi přístroj nikdo v ruce nedržel. Kvalitní repasy najdete na stránkách – Eurotech.cz.

PR článek

Další články autora