- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Japonská burza v pondělí posílila

Japonské akcie se na začátku nového týdne posílily. Podpořil jejich pozitivní vývoj na Wall Street na konci minulého týdne poté, co šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell uklidnil trhy, které se obávaly rychlého stěhování monetárních stimulů.

Klíčový tokijský index Nikkei 225 si v pondělí polepšil o 0,54% a uzavřel na 27.789,29 bodu. Širší index Topix stoupl o 1,11% na 1950,14 bodu.

„Tokijský trh z velké části sledoval zisky v USA, kdy pozitivně přijal Powellová komentáře,“ uvedl analytik firmy Chibagin Asset Management Yoshihiro Okumura.

Powell na tradiční výroční konferenci centrálních bankéřů v Jackson Hole v pátek (27. 8.) uvedl, že Fed zřejmě do konce roku začne stahovat některé své monetární stimuly. Dodal však, že bude ještě nějaký čas trvat, než Fed začne zvyšovat úrokové sazby.

Trhy pozorně sledovali Powell projev, neboť čekali signály, že Fed začne omezovat nákupy dluhopisů a zvyšovat sazby. Powell zdůraznil, že aktuální inflační tlaky jsou dočasné a že Fed nebude spěchat se zvyšováním sazeb.

PR článek

Další články autora