- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Lenovo IdeaCentre 5: Šikovný All-in-One počítač

Stylové zařízení, které vám nezabere mnoho místa na pracovním stole a je ideální pro každodenní používání.

All-in-One počítače představují specifický segment počítačů a jsou lákavé zejména pro uživatele, kteří hledají stylové a kompaktní řešení pro nenáročnou kancelářskou práci a každodenní používání. Tento typ počítačů si pravděpodobně koupíte do kanceláře ve firmě nebo domů, pokud nemáte specifické požadavky například na výkon.

Nejnovější generace All-in-One počítače Lenovo IdeaCentre 5 ma během testování výrazněji nepřekvapila a přináší zažitý koncept, který je obohacen o očekávanou technologickou modernizaci. Jeho základem je 27palcový IPS displej s rozlišením 2560 × 1440 pixelů a 60 Hz obnovovací frekvencí. Mnou testovaná konfigurace nenabízela dotykovou obrazovku, v prodeji by však měly být také konfigurace s dotykovým displejem.

Monitor All-in-One počítače od Lenova má tenké rámečky po třech stranách a působí moderním dojmem. Tento design považuji za samozřejmost iu dnešních samostatných monitorů. Pomocí kalibrační sondy jsem naměřil maximální jas na úrovni 325 nýtů, nejnižší jas byl 27 nýtů.

Možnosti přizpůsobení obrazovky jsou minimální. Zkontroloval jsem funkcionalitu oficiální aplikace od Lenova, avšak nenašel jsem nástroje pro změnu režimů obrazovky nebo pokročilou úpravu nastavení displeje. Bez ohledu na to, obrazovka v přednastaveném režimu pokrývá 97,7% barevného prostoru sRGB, 71,9% prostoru Adobe RGB a 78,3% prostoru DCI-P3. Jsou to výsledky měření pomocí kalibrační sondy.

Kvalita displeje je subjektivně dobrá. Obrazovka je jasná, podání barev je zářivé ak pozorovacím úhlům nemám výhrady. Všiml jsem si však drobného prosvítání podsvícení displeje v levém horním a pravém spodním rohu během restartování počítače. Během běžného používání jsem prosvítání podsvícení nezaznamenal.

Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IOB6: Součástí balení jsou také klávesnice a myš. V mém případě byly bezdrátové, avšak kvalitou neohouří
Konfigurace za 1400 eur

Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IOB6 obsahuje všechny klíčové komponenty v krabičce, která slouží také jako podložka stojanu. Takové řešení je stylové a preferuji ho před AiO počítači, které mají komponenty na zadní straně obrazovky.

Počítač jsem testoval v konfiguraci s procesorem Intel Core i7-11700T, integrovanou grafickou kartou Intel UHD Graphics 750, 16GB RAM (2× 8GB RAM DDR4, 3200MHz) a 1TB NVMe úložištěm WDC PC SN730 SDBQNTY-1T. Tato konfigurace se prodává za téměř 1400 eur.

Hodnoty, které jsem naměřil během testů, naleznete na konci recenze v tabulce. Z praktických zkušeností hodnotím tento počítač jako vhodný pro kancelářskou práci a nenáročné používání. Na hraní her není vhodný, neporadil si ani se hrou Psychonauts 2, kterou považuji za málo náročnou na hardware.

Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IOB6 má během nenáročného používání spotřebu kolem 40 W. V zátěži, kdy se plně využívá procesor, se spotřeba pohybuje na úrovni 100 až 120 W. V případě aplikací, které jsou náročné pouze na grafický čip, byla spotřeba na úrovni 55 W. Teplota v zátěži se pohybuje na úrovni 70 °C.

Počítač mě při používání mírně iritoval zvukem, které vydává chlazení, když je počítač v zátěži. A rovněž upozorňuji na fakt, že když zapojíte USB přijímač/vysílač přiložené klávesnice a myši do bočního USB portu a do druhého bočního USB portu připojíte externí úložiště, může dojít k rušení signálu a myš bude v takovém případě prakticky nepoužitelná. Řešením je zapojení USB přijímače/vysílače do zadního USB portu.

Součástí konstrukce All-in-One počítače je bezdrátová nabíjecí plocha s blíže nespecifikovaným výkonem nabíjení. Ve výbavě se také nachází 5 Mpx webkamera, kterou můžete zaklapnout za monitor, když ji nepoužíváte. Příjemně mě překvapil zabudovaný audio systém, který se skládá ze dvou 3W výškových reproduktorů a 5W basového reproduktoru. Nečekejte zázraky, ale tento audio systém nabízí výrazně lepší reprodukci zvuku, než na jakou jsem zvyklý v monitorech a AiO počítačích.

Lenovo IdeaCentre AIO 5 27IOB6 má ve výbavě také Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 a portovou výbavu, která se skládá ze dvou bočních USB 3.2 Gen 2 portů, bočního 3,5 mm jacku a zadních portů – HDMI 1.4 vstup + výstup, ethernet, 2 × USB 2.0 a USB-C. K dispozici je také tlačítko pro přepínání zařízení mezi režimem monitoru a režimem All-in-One počítače.

PR článek

Další články autora