- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Město už oficiálně vlastní budovu, v níž sídlil erotický klub

Koupi nemovitosti schválili bratislavští městští poslanci koncem března. Primátor Bratislavy Matúš Vallo označil tehdy tuto koupi za historickou možnost získat objekt a jeho okolí zpět pod kontrolu města. „Je tu dilema, jaká je reálná hodnota této budovy. S majiteli bývalého erotického klubu jsme vyjednávali několik měsíců. Představa o částce byla jiná. S majiteli jsme už však na této ceně dohodnutí, níže se jít nedalo,“ konstatoval Vallo.

Tvrdí však, že koupí mají napravit křivdy z minulosti a ukončit jakási agonie. „Tato budova je o nějaké náladě, kterou vytváří v tomto koutě Sadu Janka Krále. Když tam byl erotický masážní salón, žádná maminka se tam s dětmi v okolí nehrála. Celá ta část sadu byla jakoby zakletá,“ upřesnil primátor. Město po získání budovy avizuje její základní rekonstrukci a chce dále plánovat, jak ji do budoucna využít. Primátor v březnu hovořil o možnosti gastroprovozy či zázemí pro kulturní aktivity. „Nic divoké a velké,“ poznamenal.

Ján Hrčka, starosta bratislavské Petržalky, kde se Sad Janka Kráľa nachází, na jaře uvedl, že súdnoznalecká cena budovy se pohybuje na úrovni okolo 600.000 eur. „Tento objekt je však dlouhodobým šrámům celé Petržalky a Sadu Janka Krále,“ řekl s tím, že z dlouhodobého hlediska se tato koupě vyplatí a o 20 let může mít budova takovou hodnotu, za jakou ji v současnosti město koupilo. Hrčka zároveň deklaroval ochotu Petržalky přispět ke koupi, případně na rekonstrukci objektu.

Sad Janka Kráľa s přilehlým nábřežím Dunaje je národní kulturní památkou chráněnou zákonem o ochraně památkového fondu. Hlavní podnikatelskou aktivitou bratislavské městské společnosti KSP je pronájem nemovitostí spolu s poskytováním s tím souvisejících služeb.

PR článek

Další články autora