- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Prodej firem aneb jak prodat vlastní společnost?

Mnozí z vás si určitě myslí, že podnikatelské prostředí je v současné době neuvěřitelně tvrdé a plné prosperujících firem. To je na jednu stranu pravda, ovšem na stranu druhou stále existuje několik perspektivních oborů, do nichž se určitě vyplatí vstoupit.

Podnikání je však velmi vyčerpávající, takže po 20 letech v konkurenčním světě budete opravdu unavení. V takovém případě pak přichází na stůl možnost prodeje vaší firmy.

Na koho se obrátit?

Patříte-li k několika desítkám úspěšných podnikatelů, kteří už mají dostatečně pocuchané nervy vlivem jednání s obchodními partnery a jinými subjekty, pak byste si určitě rádi začali užívat těžce vydělané peníze. V takovém okamžiku se vyplatí obrátit se na renomovaného prodejce, jenž se specializuje na prodej firem. Díky četným kontaktům a znalostem budete propojeni pouze s vážným zájemcem o vaši společnost, což značně urychlí celý proces nákupu a prodeje.

Jak takový prodej probíhá?

Prodej aktivních firem však začíná nastavením cíle prodeje a budoucího směřování firmy. Jakmile jste totiž podnikání založili od nuly, pak je pro vás firma jako dítě, na němž vám bude vždycky záležet. Specializovaní prodejci tedy vyslechnou váš příběh a také jasné požadavky na kupujícího, podle nichž by měl se zakoupenou firmou zacházet. Při rozhovoru stoprocentně padnou otázky také na možnou prodejní cenu a hodnotu vaší společnosti

Jak stanovit prodejní cenu?

Stanovení objektivní hodnoty vaší firmy je však na celém obchodu to nejtěžší, protože prodávající a kupující mají v drtivé většině případů jinou představu o částce v kupní smlouvě. I s touto oblastí vám však pomůže specializovaná společnost, která má nastaveny profesionální mechanismy a nástroje. Tím pádem byste během prodeje měli získat odpovídající množství finančních prostředků za vaše dlouholeté úsilí a nervy.

Pokud chcete opustit svět podnikání, pak se obraťte na specializovaného prodejce s žádostí o odkup vaší firmy. Nemusíte se ničeho obávat, protože budete jednat se seriózním obchodním poradcem.

PR článek

Další články autora