- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Šikovný pomocník do kuchyně Sencor PAUL

Předsváteční období je spojeno nejen s nákupním shonem, ale také s přípravou více druhů jídel, různých koláčů a zákusků. Nenahraditelným pomocníkem při vaření a pečení je také multifunkční kuchyňský robot.

Společnost Sencor je etablovanou značkou na trhu kuchyňských robotů a letos přinesla novinku Sencor STM 7900 pod označením PAUL. Jedná se o robota s robustním kovovým tělem, kovové jsou také převody a motor má výkon 1500W, přičemž výrobce na něj poskytuje až 6 letou záruku.

6 rychlostí s funkcí PULSE a bohaté příslušenství

Paul využívá planetární systém mísení, míchání či šlehání, což znamená, že nástavce rotují kolem své osy a současně kolem osy převodovky, čímž by mělo dojít k maximálnímu promíchání obsahu. Vybrat si můžete mezi 6 rychlostními stupni s pozvolným startem a v případě potřeby lze zrychlit otáčky funkcí PULSE, avšak v tomto případě je třeba kolečko s rychlostmi držet nepřetržitě v poloze PULSE.

Ve výbavě najdete poměrně velkou 6 litrovou nerezovou nádobu s měrnou stupnicí a držadlem, 4 nástavce určené k hnětení, šlehání, lehká těsta a krémy a výrobce nezapomněl ani na transparentní víko mísy, aby bylo možné doplňovat ingredience během hnětení. Praktickým doplňkem je také plastové víko pro uzavření nádoby, pokud v ní chcete těsto nebo krém uskladnit.

Užitečnou vychytávkou je i LED osvětlení směřující na mixovací nádobu, což napomáhá rychlejšímu vyhodnocení stavu těsta, resp. krému v nádobě.

Smoothie, karbanátka ale i cukroví.

Dalším příslušenstvím je skleněný mixér, který má objem 1,5 litru a umísťuje se na tělo robota z vrchní strany. Připravíte si v něm různé druhy smoothie, ale výborný je například i na mixování horkých polévek, či omáček.

Paul si poradí také masem. Celokovový nástavec se třemi různými možnými tloušťkami mletí se na tělo robota připevňuje v přední části. V příslušenství naleznete i nástavec na přípravu klobás ve dvou šířkách. Tento nástavec můžete použít i pro přípravu cukrovinek, konkrétně jde o protlačování těsta přes 4 různé formy, vhodné například pro přípravu čajového pečiva.

Samozřejmostí u takových robotů bývá i nástavec na krájení a strouhání. V tomto případě je vyroben z plastu a na tělo robota se připevňuje také z přední strany. V balení naleznete 4 nerezová bubínková struhadla na plátkování, jemné a hrubé krájení a strouhání. brambor.

Naše zkušenosti z testování

Kuchyňský robot PAUL jsme testovali několik týdnů a využili jsme téměř všech nástavců. Ocenili jsme jeho robustní konstrukci, která udrží robota pevně na místě při jakékoli rychlosti, nicméně je třeba počítat s větším prostorem při jeho uskladnění. 6 litrová nerezová nádoba je praktická, jelikož obsahuje měrnou stupnici i držadlo, což je velmi užitečné zejména při manipulaci s plnou nádobou.

red stand mixer mixing white cream, kitchen

Robot neměl žádné problémy ani při mletí většího množství masa a příjemně nás překvapila jednoduchá vyměnitelnost plotýnek s různou tloušťkou mletí.

Nástavec na strouhání a krájení fungoval také spolehlivě, avšak nedoporučujeme při strouhání používat nejvyšší rychlost, jelikož se může stát, že při tvrdší zelenině bude nastrouhaný obsah padat i mimo nádobu.

Vzhledem k velikosti robota jsme při mletí masa i při strouhání používali nerezovou nádobu dodávanou spolu s robotem, resp. nádoby, které jsou vyšší, aby obsah padal dovnitř. U nižších nádob se nám stalo, že mletý nebo strouhaný obsah skončil i mimo nádobu.

PR článek

Další články autora