- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Výhody a nevýhody počítačů „All in one“

Počítače se postupem času staly nedílnou součástí života většiny z nás. Používáme je pro práci i pro zábavu a ostatně za celou řadou dalších účelů. Obvykle při tom spoléháme na jeden ze dvou základních typů, což jsou klasické stolní počítače a laptopy neboli notebooky.

A pak je tady třetí možnost, a sice počítače, jež se označují jako „all in one“. Právě jim se budeme věnovat v tomto článku. 

Co je to all in one počítač?


Jak je už z názvu patrné, all in one je anglické označení, které se dá volně přeložit jako „vše v jednom“. 

Obvykle jsme zvyklí na to, že každý počítač sestává ze tří základních komponentů, jimiž jsou samotný počítač, monitor a klávesnice, plus nemůžeme také zapomenout na myš, avšak ta není zejména v případě notebooků nedílnou součástí a dá se pracovat bez ní, třebaže to není asi úplně nejpohodlnější způsob práce.

Do hry také vstupuje fakt, že se čím dál častěji setkáváme s různými dotykovými obrazovkami, což je trend, který bude do budoucna stále rozšířenější. I tuto funkci mnohé all ion one počítače nabízejí již nyní. 

Právě počítače all in však představují jakýsi hybrid mezi notebookem a stolním počítačem. Jedná se tedy výhradně o monitory, které obsahují vše potřebné pro správný chod počítače. Stačí k nim tedy pouze přidat klávesnici a myš.

Tím získáte vše potřebné pro práci. V monitoru jsou pak integrovány veškeré základní komponenty jako základní deska a veškerý ostatní hardware včetně reproduktorů. Své uplatnění pak běžné nacházejí kupříkladu v kanceláři, ale i v běžném domácím provozu. 

Výhody a nevýhody počítačů all in one

Oproti stolním počítačům a notebookům nabízí all in one celou řadu výhod, ovšem také jistých nevýhod. Jako má vše své pro a proti, tady tomu není jinak. Záleží však na tom, za jakým účelem si případně all in one počítač pořídíte a jak ho plánujete využívat. 

Jednou z výhod je citelná úspora místa na pracovním stole. Nikde tudíž nemáte velkou krabici, ale nepotřebujete ani tolik kabelů, aby vše fungovalo tak, jak má. Dále nabízí také solidní flexibilitu, která je znatelně větší než u stolních počítačů. Prakticky nic vám nebrání svůj přístroj převézt někam, kde ho budete potřebovat. To znamená třeba na nějaký veletrh, prezentaci a tak podobně. 

Nevýhodou je pak vcelku horší flexibilita přístroje kupříkladu při cestování. Těžko si ho s sebou vezmete na dovolenou nebo na dlouhou cestu, kterou si chcete zpříjemnit sledováním filmu. Tady vám nejlépe poslouží notebook nebo případně nějaký tablet. Na domácí sledování se však naopak hodí bezesporu. Klidně vám může nahradit televizi. Už proto, že monitor je sám o sobě větší, než je tomu u klasických notebooků. 

Kladem není ani to, že je velice problematické počítač nějakým způsobem upgradovat, jelikož už uvnitř není prakticky žádné volné místo. Vše bylo totiž navrženo tak, aby byl počítač maximálně výkonný, ale už se tolik nemyslelo na možnost ho nějakým způsobem ještě vylepšit samotnými uživateli.

Na druhou stranu, pakliže potřebujete vyměnit operační paměť, optickou mechaniku nebo mikroprocesor, s tím problém není. 

V dnešní době se výrobou all in one počítačů zabývají prakticky všechny velké firmy a třebaže se může zdát, že se jedná o novinku, není tomu tak. Samotná myšlenka počítačů, která nabízí vše v jednom, se objevila už v dobách legendárního počítače Macintosh od Applu, který se obecně vnímá jako průkopník tohoto typu zařízení. 

Nové počítače samozřejmě často znamenají velkou finanční investici, která se odvíjí od kvality a výkonu počítače. Pochopitelně, čím je počítač výkonnější, o to bývá dražší. Současná doba pak zrovna moc nepřeje drahým nákupům, ovšem pokud potřebujete nový počítač, nemáte moc na výběr. Možností, jak ale ušetřit velké množství peněz, je zakoupit si repasovaný all in one počítač. 

Repasovaných počítačů se lidé často bojí, třebaže k tomu není prakticky žádný důvod. Takové repasované all in one PC se dají zakoupit klidně o desítky procent levněji než zcela nové modely u jednotlivých výrobců. Ovšem servis, který k nim dostanete, může být často na podobné, ba dokonce lepší úrovni.

Zahrnuje totiž případnou náhradu závadných dílů, ale především i dvanáctiměsíční záruční lhůtu. Není tedy důvod se bát, obzvláště, když každý přístroj prochází před uvedením na trh důkladným testováním, aby se eliminovaly budoucí problémy.

Koneckonců, většina repasovaných all in one PC pochází z různých předváděcích akcí, ukončených leasingů nebo se vrátila v zákonné lhůtě, což znamená, že byla často použita pouze několikrát. Navíc se mnohdy jedná o modely z vyšších produktových řad výrobců. Můžete tedy tímto způsobem získat velice výkonné zařízení za rozumné peníze. Najdete je na stránkách Eurotech.cz.


Při zařizování nové kanceláře vybírejte židli, stlůj i další doplňky vhodné pro dlouhodobé sezení a zdravé záda.


PR článek

Další články autora