- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Televizor Samsung QE55QN90A

Tak tohle byl zážitek na test. N90A je televizor z modelové řady Neo QLED a vyniká kontrastem, ale také celkovou kvalitou obrazu.

Quantum Matrix Technology

Vyrábí se v úhlopříčkách od 50 do 85 palců, my jsme měli na test asi nejprodávanější velikost 55 palců. Jedná se o 4K televizor, který dokáže automaticky dopočítat obraz z nižšího na vyšší 4K rozlišení (3840 × 2160) a používá přitom umělou inteligenci. Právě proto je vybaven také procesorem s vyšším výkonem Quantum (model N95A používá procesor Neo Quantum). Přesným ovládáním světla získáte podrobné detaily v tmavých i světlých scénách.

Z hlediska jasu je zde podpora HDR 2000, což tento televizor řadí k tomu téměř nejlepšímu, co je na současném trhu. Velmi dobře vykresluje obraz i při denním světle a výborně vypadá i komplikovaný obraz, který obsahuje tmavé a světlé části umístěné těsně vedle.

Technologie QLED umožňuje tomuto televizoru zobrazit 100% objem barev DCI-P3. Výsledkem je velmi bohatý obraz, ideální pokud ho sledujete v šeru.

Prostorový zvuk

Z hlediska zvuku je zde prostorové sledování pohybujícího se objektu, tedy máte informaci o tom jak se ve scéně pohybují např. postavy. Právě proto jsou reproduktory také v zadní horní části. Takový zvuk docela dobře doplňuje dojem z filmu. Pokud si přikoupíte soundbar od Samsungu, lze dosáhnout i společného využití reproduktorů v televizoru a v soundbaru (Q-Symphony).

Televizor má velmi tenký design a nepoužívá se zde oddělení části s displejem a části s elektronikou. To vyhovuje hlavně tehdy, budete-li mít televizor postaven na stolku.

Tenký design s úzkými rámečky
Z hlediska připojení tak přímo na televizoru máte 4 HDMI porty a dva USB porty. K tomu je zde ještě optický výstup zvuku, digitální a satelitní tuner a šachta pro dekódovací CA modul. Připojení na internet je buď přes Ethernet kabely nebo pomocí Wi-Fi.

Osobně se nám zamlouvá design podstavce. Vypadá to tak, jako kdy se televizor vznášel nad stolkem.

Dálkové ovládání má solární články, snadno se drží v ruce a dobře se s ním televizor ovládá. Přímé tlačítko je také na Netflix. Pomocí systému učení dokážete dálkové ovládání naučit spravovat i další zařízení, která jsou připojena na televizor (např. externí satelitní přijímač).

Televizor lze spárovat s mobilním telefonem, z hlediska operačního systému Tizen zde máte velmi široké spektrum i lokálních aplikací. Obrazovku lze rozdělit na dvě samostatné plochy a využívat je podle potřeby. Výhodné je například. spojení tohoto televizoru se sadou Microsoft 365. Model N95A podporuje i pokročilou formu zobrazovače k ​​herní konzoli (Motion Xcelerator Turbo+).

PR článek

Další články autora