- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Nokia T20: Levný tablet s dobrou výdrží

Nokia T20 je základní tablet, nicméně v ceně na úrovni 200 eur patří k tomu lepšímu, co najdete aktuálně na trhu.

Ve svých doporučeních, jaký tablet si pořídit, vzpomínám magickou hranici 350 eur. V této cenové kategorii totiž obdržíte tablet, který nemá výraznější omezení a nabízí optimální zážitek z hlediska běžného používání. V roce 2021 si za 350 eur můžete pořídit skvělý Xiaomi Pad 5 a stálou alternativou ze světa Applu je základní model iPadu.

Existuje však řada uživatelů, kteří nemají 350 eur a na koupi tabletu mají vyhrazený nižší rozpočet. A právě pro ně může být atraktivní tablet Nokia T20, který je konečně v prodeji i na Slovensku (minimálně přes Alzu.sk) a přináší atraktivní poměr cena/výbava – alespoň na papíře.

Nokii T20 už několik týdnů používám a v této recenzi shrnu mé klíčové poznatky a zkušenosti.

Nokia T20 má předinstalovanou boční obrazovku Entertainment Space, kterou Google cpe do všech Android tabletů
Kvalitní konstrukce

Nokii T20 je třeba pochválit za kvalitu zpracování a moderní design. 10,36palcový displej lemují poměrně tenké rámečky, takže tablet má dobrý poměr mezi velikostí displeje a kompaktností konstrukce. Oceňuji hliníkové šasi, které působí odolným a kvalitním dojmem.

Tmavě modré barevné zpracování působí svěže ve srovnání s konkurenčními tablety v černé barvě. T20 má odolnost na úrovni IP52, což představuje základní odolnost vůči pokapání vodou. Na displeji je základní ochranné sklo, které jej chrání před poškrábáním.

Pokud to tedy shrnu, Nokia T20 má výrazně kvalitnější konstrukci, než na jakou jsem v ceně na úrovni 200 eur zvyklý. Kvalita a odolnost konstrukce může představovat konkurenční výhodu a také důvod, proč si vyberete v ceně na úrovni 200 eur tablet právě od Nokie.

Nokia T20 má kvalitní hliníkovou konstrukci
Jasný displej, ale…

Nokia T20 má 10,36palcový IPS displej s tenkými rámečky a poměrem stran 5:3. Tento formát mi je více sympatický v porovnání s 11palcovými modely, jelikož je Nokia o něco kompaktnější (o necelý 1 cm z hlediska šířky i výšky). Záleží však na vašich subjektivních preferencích.

Formát 5:3 je vhodný pro všestranné používání a čtení webových stránek i v režimu na výšku. Displej má obnovovací frekvenci 60 Hz a absenci podpory HDR. V této ceně to není překvapující. Potěšil mě maximální jas na úrovni 400 cd/m2, který zajišťuje dobrou čitelnost i venku.

IPS displej je základní kvality. Odpovídá tomu i poněkud mdlé podání barev ao trošku horší pozorovací úhly v porovnání s dražší konkurencí. Kvalita displeje je pro běžné používání více než dostačující, ovšem právě displej je tím klíčovým parametrem, ve kterém mají o něco dražší tablety (Xiaomi Pad 5, levný iPad) viditelně navrch.

Tablet nabízí zabudovaný filtr modrého světla. Osobně jsem však musel manuálně snižovat jas, aby bylo používání tohoto tabletu ve večerních a nočních hodinách (is aktivovaným nočním režimem) pro mé oči méně unavující.

Nokia T20 a jeho displej s poměrně tenkými rámečky. Škoda slabšího podání barev a horších pozorovacích úhlů
Netflix pouze v SD kvalitě

Nokia T20 má sice rozlišení 2000 × 1200 pixelů, nicméně tablet nabízí certifikaci Widevine pouze na úrovni L3. V praxi to znamená, že několik streamovacích služeb, jako je Netflix, budete moci přes tento tablet sledovat pouze v SD kvalitě. Je to škoda, protože v případě YouTubu je k dispozici také Full HD rozlišení a obsah v této kvalitě vypadá na displeji velmi pěkně.

Pro srovnání – hlavním konkurentem tabletu Nokia T20 je aktuálně tablet Realme Pad. Na základě přímého srovnání mohu říci, že Realme Pad má o něco kvalitnější displej a ve výbavě má ​​také certifikaci Widevine L1, takže Netflix a další služby, které využívají toto bezpečnostní řešení, můžete sledovat v HD kvalitě. Pokud tedy hledáte tablet primárně pro sledování Netflixu a multimediální zábavu, Realme Pad je lepší volba.

Na druhé straně, Nokia T20 potěší výbornou výdrží baterie. Tablet má 8200 mAh baterii a potěšila mě výborná optimalizace z hlediska standby používání. V praxi to znamená, že pokud budete tablet používat pouze doma, abyste si každý den na pár minut přečetli novinky a zprávy na internetu, pak budete tablet nabíjet jednou za 1,5 až 2 týdny.

Z hlediska neustálého používání dosahuje tablet výdrže na úrovni 10 až 15 hodin v závislosti na způsobu používání a nastavení jasu. V případě hraní her či sledování videa s maximálním nastavením jasu je výdrž kratší.

Nokia T20 umožňuje přehrávání Netflix obsahu pouze v SD kvalitě
Postačující výkon

PR článek

Další články autora