- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Apple AirPods 3: Skvělá sluchátka

Třetí generace bezdrátových sluchátek od Applu přináší vynovený design a podporu prostorového zvuku.

Apple AirPods 3. generace jsou výborná sluchátka a nejlepší AirPody, které Apple dosud vyrobil (AirPody Pro jsou samostatná kategorie). Není to překvapením, protože každá nová generace by měla přinést určitá zlepšení. V případě 3. generace jsou tato zlepšení celkem tři – vynovený design, zlepšená reprodukce zvuku a podpora prostorového zvuku.

Vynovený design 3. generace AirPodů je výrazně inspirován sluchátky AirPods Pro. Osobně se mi líbí a oceňuji kompaktnější zpracování samotných sluchátek a také nové možnosti z hlediska jejich ovládání.

AirPods 3. generace mají rozměry 30,79 × 18,26 × 19,21 mm a hmotnost 4,28 gramu. Pro srovnání, předchozí generace měla rozměry 40,5 × 16,5 × 18 mm a hmotnost 4 gramy. Rozdíl v hmotnosti si pravděpodobně neuvědomíte, nicméně o 1 cm menší výška nových sluchátek je patrná na první pohled.

Ovládají se jako AirPody Pro

Nabíjecí pouzdro má prakticky identické rozměry – má sice menší výšku (46,4 vs. 53,5 mm), nicméně je širší (54,4 vs. 44,3 mm). Bez ohledu na to, pouzdro je dostatečně kompaktní a výborně se přenáší v malé kapse kalhot při pravé hlavní kapse. Mimochodem, věděli jste, že tato kapsa byla původně navržena na nošení hodinek? Faktem je, že AirPods 3. generace mají jedno z nejlepších pouzder, co se optimalizace jeho velikosti pro tuto kapsu týká.

Nové možnosti ovládání sluchátek jsou identické s ovládáním AirPodů Pro a vycházejí z velmi podobného designu. Znamená to, že jedním stisknutím spustíte/pozastavíte přehrávání, resp. přijmete hovor. Dvojitým stisknutím sluchátek přeskočíte na další skladbu, trojitým stisknutím se vrátíte na předchozí skladbu. Bohužel, hlasitost sluchátek nelze měnit přímo přes sluchátka.

V kombinaci s Apple produkty je sice možné aktivovat Siri a změnit hlasitost takovýmto způsobem, nicméně není to příliš pohodlné. V této souvislosti ještě jedna důležitá poznámka – AirPods můžete používat s libovolnými zařízeními s Bluetooth konektivitou, avšak jejich úplný potenciál využijete pouze v kombinaci s Apple produkty. Pokud tedy hledáte sluchátka pouze k Androidu a/nebo Windows počítači, AirPody si nekupujte. Specifickým případem je používání Apple Music na Android telefonu.

S podporou pro Dolby Atmos

Klíčové zlepšení AirPodů spočívá v podpoře prostorového zvuku Dolby Atmos. Tuto funkci využijete, pokud sluchátka spárujete s iPhonem, iPadem, Macem a dalšími Apple produkty. Dolby Atmos naplno oceníte v Netflixu a ve službě Apple Music. Dolby Atmos podporuje i Tidal a Deezer, nicméně ty jsem během testování sluchátek nepoužíval.

Dolby Atmos není třeba blíže představovat. Jedná se o technologii prostorového zvuku, který zlepšuje audio zážitek ze sledování filmů, seriálů a jiných videí s podporou tohoto zvukového formátu. Co je však klíčové zmínit, Dolby Atmos je k dispozici také pro hudbu – písničky a celá alba. A musím uznat, že výsledek překonal má očekávání.

V minulosti jsem už experimentoval s prostorovým zvukem a hudbou, nicméně tuto funkci jsem vždy vypínal. Důvodem bylo generické použití prostorového zvuku, který nebyl optimalizován pro konkrétní písničky a na celkový zážitek mohl mít spíše negativní dopad.

Dolby Atmos v hudbě však funguje jinak. Každá písnička, která je optimalizována pro Dolby Atmos, je speciálně upravena a využívá až 128 dostupných kanálů, které mají tvůrci hudby k dispozici. Pro srovnání, v případě stereo formátu, který je dnes považován za standard, jsou k dispozici pouze dva kanály.

V praxi to znamená, že pokud je písnička dobře optimalizována pro Dolby Atmos, zážitek z jejího poslechu může být citelně lepší v porovnání se stereo reprodukcí. Je však třeba, abyste měli optimální podmínky pro poslech hudby, což v případě AirPodů 3. generace znamená, že jste v prostředí s minimálním okolním hlukem.

PR článek

Další články autora