- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

PPL etikety pro všechny e-shopy

Provozujete e-shop? Pak je pro vás posílání balíčků pravděpodobně denním chlebem. Čím dál více ale balíky posílají také soukromé osoby, dnes je běžné posílat dál oblečení, knihy a další věci, které už nepotřebujete. A jak je posíláte?

Jestliže pravidelně zasíláte s přepravci jako PPL, DPD, GLS, GEIS nebo dalšími, pravděpodobně si sami tisknete etikety. Je to tak nejpohodlnější.

Objednáte přepravu online, nalepíte štítek a je hotovo

Objednávkový systém většiny přepravců je jednoduchý. Svůj balíček zadáte online, vytisknete si štítek, ten nalepíte na balíček a pak už jen vyčkáte na příjezd dopravce, případně dovezete balíček do sběrného místa. Na co a jak ovšem vytisknout tu etiketu?

Například pro tisk PPL etikety si lze přečíst návod přímo na stránkách přepravce. Uvádí v něm, že byste měli dbát na kvalitu tisku, používat laserovou tiskárnu a ne inkoustovou. Štítek musí být umístěn na vrchní straně zásilky a celý viditelný. Nesmíte ho překrývat fólií ani průhlednou lepicí páskou. Balíky jsou zpracovávány automatickým skenerem a ten potřebuje kód načíst. Průhledná lepicí páska může jeho čitelnost významně zhoršit.

Používejte samolepicí štítky

A čím tedy štítek přilepit, když byste ho neměli překrývat izolepou? Vůbec nejlepší je, když si pořídíte samolepicí štítky. E-shopům se to určitě vyplatí. PPL etikety a štítky jsou určeny pro tepelný tisk bez barvicí pásky. Prodávají se na kotoučích v různých návinech, štítek tedy jen potisknete a nalepíte. Nemusíte ho ničím přelepovat.

Štítky jsou určené pro krátkodobé značení zboží či balíků, tisk na termopapír totiž nevydrží příliš dlouho, postupem času degraduje. Několik dní či týdnů ale rozhodně přežije, nedělejte si starosti.

PPL etikety, nebo obecně etikety pro zasílání balíků pro kurýrní služby, pořídíte v e-shopu Barco. Prodávají také barvící TTR pásky, tiskárny a mnohé další vybavení pro čárové kódy a RFID.

PR článek

Další články autora