- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Tangenciální ventilace v úředních deskách DigiDay vám ušetří desítky tisíc

Tichý zázrak. Tak se dá nazvat tangenciální chlazení úředních desek DigiDay. Ano, naše digitální panely fungují bez hlučné a ekonomicky náročné klimatizace. Přesto jsou díky tangenciální ventilaci efektivně chlazené a navíc šetří elektřinu i vaši kapsu.

Klimatizacím používaným pro ochlazování elektroniky a vysoké spotřebě elektřiny definitivně odzvonilo. V dnešní době, kdy technologie neustále postupují vpřed, hraje klíčovou roli v průmyslu a spotřební elektronice již zmíněná tangenciální ventilace. Její popularita spočívá v kombinaci efektivity, tichého provozu a univerzálního využití. Přesně tuto výjimečnou technologii využívá i každá úřední deska a digitální LED panely DigiDay.

Tangenciální ventilátory jsou tichým srdcem elektronických úředních desek DigiDay. Jejich bezhlučný provoz zajišťuje integrovaný válcový rotor obklopený lopatkami, díky kterým je odvod tepla z digitálního panelu vysoce efektivní a na rozdíl od panelů s klimatizací také levný.

Tangenciální ventilátory mají své kořeny už v době průmyslové revoluce, kdy bylo potřeba efektivně chladit stroje a zařízení. Od té doby si prošly mnoha inovacemi, a to zejména v oblasti aerodynamiky a výběru používaných materiálů, což je aktuálně přivedlo na špičku technologie chlazení.

Principem technologie je dlouhý, válcový rotor, který, když se točí, vzduch je nasáván a vytlačován tangenciálně, což zajišťuje efektivní a rovnoměrné proudění vzduchu směrem nahoru. Na rozdíl od axiálních a radiálních ventilátorů, nabízí tangenciální ventilátory lepší aerodynamické vlastnosti a jsou ideální pro situace, kde je potřeba tichý chod. Skvělá je na nich také vysoká efektivita a možnost flexibilního využití v různých zařízeních.

Díky tomu jsou tangenciální ventilátory všestranně použitelné a najdeme je v systémech HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace), v počítačích, televizích i další spotřební elektronice, digitální panely DigiDay nevyjímaje.

Budoucnost tangenciálních ventilátorů je jasná. S rostoucím zaměřením na udržitelnost a energetickou efektivitu se totiž očekává jejich další vývoj s aplikováním nových materiálů a inteligentních řízení. Jedná se tedy o důležitou technologii s širokým spektrem využití a vysokým očekávaným přínosem.

PR článek

Další články autora