- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Tesla nakoupila Bitcoin, cena se dostala na nový rekord

Tesla oznámila, že investovala 1,5 miliardy USD (1,25 miliardy eur) do bitcoinu a že by ho měla začít akceptovat jako platební prostředek. Cena nejznámější a největší kryptoměna po oznámení vzrostla nad 43.000 USD a dostala se na nové rekordní maximum.
Americký výrobce elektromobilů ve zprávě pro komisi pro cenné papíry a burzy SEC uvedl, že koupil Bitcoin za 1,5 miliardy USD. Kryptoměna má zvýšit flexibilitu Tesly pomoci při „maximalizaci výnosů z hotovosti“. Tesla dodala, že také začne přijímat Bitcoin při platbách za své produkty.

Krok Tesly představuje investici významného procenta její hotovosti do kryptoměna. Společnost měla na konci roku 2020 v hotovosti a hotovostních ekvivalentech více než 19 miliard dolarů.

Automobilka zveřejnila tuto investici deset dní poté, co její generální ředitel Elon Musk přidal na svou profilovou stránku na Twitteru „#bitcoin“, což v daný den vedlo k Bitcoin k růstu. Na audiochate Clubhouse 1. února Musk řekl, že je příznivcem bitcoinu a myslí si, že je to „dobrá věc“, ale dodal, že jeho komentáře k dogecoinu byly myšleny jako vtip.

Tesla nakoupila Bitcoin, cena se dostala na nový rekord

Cena bitcoinu v pondělí vyskočila o 12% a dostala se až na 43.200. Akce Tesly se v predburzovom obchodování posílily o více než 2%.

V lednu 2021 jsme aktualizovali naši investiční politiku, abychom poskytli větší flexibilitu další diverzifikaci a maximalizaci výnosů z naší hotovosti, která se nevyžaduje pro udržení přiměřené provozní likvidity. V rámci této politiky, kterou náležitě schválil výbor pro audit naší správní rady, můžeme část takové hotovosti investovat do určitých alternativních rezervních aktiv, včetně digitálních aktiv, zlatých prutů, fondů obchodovaných se zlatem a dalších aktiv. Na základě této politiky jsme investovali 1,50 miliardy dolarů do Bitcoin a můžeme z času na čas nebo z dlouhodobého hlediska získávat a držet digitální aktiva. Kromě toho očekáváme, že v blízké budoucnosti začneme přijímat Bitcoin jako formu platby za naše produkty, a to v souladu s platnými zákony a zpočátku v omezené míře, které můžeme nebo nemusíme změnit na likviditu. Digitální aktiva se podle platných účetních pravidel považují za nehmotná aktiva, proto jakékoliv snížení jejich reálných hodnot pod naše účetní hodnoty pro tyto aktiva kdykoliv po jejich nabytí bude vyžadovat, abychom zaplatili poplatky za snížení hodnoty. V současnosti chceme tato aktiva držet v dlouhodobém horizontu a tyto poplatky mohou negativně ovlivnit naši ziskovost v obdobích, ve kterých k takovému znehodnocení dojde, i když se zvýší celková trhováhodnota těchto aktiv.

Podle některých názorů je to precedens, dá se očekávat, že i jiné firmy z indexu S & P bude následovat kroky společnosti Tesla na růst ceny akcií, nebo převedou část hotovostních rezerv do bitcoinu, což by mohlo vyvolaloť další růst bitcoinu na 100 000 dolarů a více. Mike Novogratz, zakladatel společnosti Galaxy Digital, to považuje za průkopnický krok, který si osvojí další společnosti. „Každá společnost by se měla podívat na to, jak přijmout digitální měny a digitální platby jako součást své obchodní schématu. Není to tak těžké. To je to, co zákazníci chtějí, kam se svět posouvá. A tak si myslím, že předbíhá trend a myslím, že uvidítm, jak se každá firma bude snažit zjistit, jak by to mohla učinit i ona. „

Mohamed El-Erian, hlavní ekonomický poradce společnosti Allianz, uvedl, že tento nákup podpoří Bitcoin. „Tesla ukazuje, že jde o dvě věci. O způsob platby a investiční nástroj. Takže toto jsou dvě silné potvrzení představy, chci zdůraznit, že jde o představu, že Bitcoin jsou jména, peníze, protože konec konců jsou peníze uchovávatelem hodnoty. Peníze jsou forma platby. Takže ano, tím se vytvoří další impuls pro Bitcoin. Někteří ho budou považovat za vizionáře, jiní si řeknou: „pokud chci investovat do bitcoinu, udělám to přímo, nepotřebuji, aby to za mě udělala Tesla.“ … Takže se připravte na celou škálu reakcí, ale pro držitele Bitcoin je to dobrá zpráva. „

PR článek

Další články autora