- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Finanční správa zabránila více než milionovému úniku na cle a daních

  • Statisíce kusů pašovaných cigaret, tuny sušeného tabáku či falešná obuv a oblečení. Takový je výsledek kontrol příslušníků Finanční správy (FS) SR na hranicích během uplynulého týdne.
    Statisíce kusů pašovaných cigaret, tuny sušeného tabáku či falešná obuv a oblečení. Takový je výsledek kontrol příslušníků Finanční správy (FS) SR na hranicích během uplynulého týdne. Díky tomu tak FS zamezila možnému více než milionovému úniku na cle a daních. Informovala o tom mluvčí finanční správy Martina Rybanský.

Největší akce za uplynulý týden se odehrála na hraničním přechodu Vyšné Nemecké. „Ozbrojení příslušníci finanční zprávy spolu s našimi kriminalisty odhalili během kontroly ukrajinského kamionu až 844.780 kusů pašovaných cigaret různých značek bez platných kuželek. Ukryté byly v dřevěných obkladových deskách, při zásahu pomáhal i služební pes vycvičený na detekci pachových stop tabákových výrobků,“ přiblížila Rybanský. Finanční únik na cle a daních vyčíslila FS na více než 140.000 eur.

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu se případu ujal vyšetřovatel kriminální úřad finanční správy, který vůči občanovi Ukrajiny vznesl obvinění. Zajištěné bylo motorové vozidlo. Rybanský upřesnila, že za protiprávní jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody na tři až osm let.

Na Oravě, hraniční přechod Trstená – Chyžné, zároveň odhalili příslušníci FS při kontrole polského kamionu téměř 14 tun sušených listů s tabákovou aroma namísto deklarovaného polévkového koření. „Řidič kamionu měl přes naše území jen procházet. Zboží určené k přepravě mu naložili v Rumunsku a měl ho dovézt do Holandska,“ dodala mluvčí. Únik na spotřební dani celníci vyčíslily na více než milion eur.

Ozbrojení příslušníci finanční zprávy z Celního úřadu Bratislava zase v jednom z bratislavských skladů našli 655 párů falešné obuvi značky FILA v celkové hodnotě asi 45.000 eur. Oprávněná osoba zatím nevyčíslila výši škody, která by vznikla majiteli ochranných známek jejich prodejem na domácím trhu.

PR článek

Další články autora