- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Vládní garance se smutným koncem: Jak půjčky změnily snílky na rozzuřené demonstranty

P2P je zkratka pro peer-to-peer půjčky, v jejímž rámci si lidé poskytují finanční pomoc navzájem. Ale P2P se dá použít i na procenta-podporující-podvod, nebo pro police-to-people, policistů na lidi.
V ostatních letech zástupci čínské střední třídy stále více vkládali své úspory do platebních platforem typu peer-to-peer, které slibovali vysoké výnosy. V důsledku nárůstu snahy omezit finanční riziko a jeho vliv na čínskou ekonomiku, finanční regulátory zpřísnily pravidla pro tyto platformy a tak mnozí skončili bez jakékoliv, ne vysoké, návratnosti investic.

Jednou z takových byla i Yonglibao, platforma na níž podle South China Morning Post objem transakcí dosáhl 7,6 miliard juanů (1,1 miliardy dolarů). Číňané ve vidině rychlého zisku neváhali vložit vše co měli. Několik z nich se sešlo na protestu v Pekingu, kde chtěli od vlády, aby jim pomohla získat zpět peníze z desítek P2P platforem, které minulý měsíc zavřely své kanceláře. Namísto toho se dočkaly stovky uniformovaných policistů, kteří uzamkly oblast, hlídkující v blízkosti centrální banky a regulátorů cenných papírů kde kontrolují průkazy totožnosti. Více než 120 autobusů odváželo nespokojených demonstrantů z této oblasti pryč, uvedla agentura AFP.

PR článek

Další články autora