- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

BenQ SW271C: Monitor pro fotografy

BenQ SW271C je monitor pro náročné uživatele – primárně pro profesionální fotografy. Nabízí špičkovou kvalitu zobrazení a funkce, které nejsou standardem ve výbavě monitorů. Projevuje se to i na ceně, ovšem za své peníze dostanete odpovídající kvalitu.

BenQ SW271C nabízí 27palcový IPS displej s rozlišením 3840 × 2160 pixelů. Obrazovka je matná, takže vás při práci nebudou otravovat rušivé odlesky. Součástí balení jsou také boční a horní stínící clona, ​​která dokáže výrazně omezit dopadající světlo na monitor a minimalizovat tak potenciální zkreslení. Displej má 10bitovou barevnou hloubku.

V minulosti jsme již testovali několik fotografických monitorů od BenQ a vždy disponovali špičkovou kvalitou obrazu a věrným podáním barev. Nová generace není výjimka, výrobce garantuje věrnost barev na úrovni Delta E ≦ 2. Monitor má tovární kalibraci na více režimů, takže se rychle můžete přepínat mezi režimy Adobe RGB, sRGB, Rec. 709 či DCI-P3. K dispozici je také černobílý režim a také podpora pro HDR, přepínat se můžete mezi režimy HDR10 a HLG. Zobrazení HDR je třeba aktivovat přímo v operačním systému Windows a monitor se následně do tohoto režimu automaticky přepne.

Monitor jsme otestovali pomocí kalibrační sondy a naměřili jsme pokrytí barevných prostor na úrovni 99,5 % pro sRGB, 97,1 % pro Adobe RGB a 86,2 % pro DCI-P3. Maximální jas v SDR zobrazení dosahuje 300 nýtů, minimální jas jsme naměřili na úrovni 30 nýtů. Spotřeba se v tomto případě pohybuje na úrovni 65 W, resp. 37 W pro minimální jas. Maximální spotřeba dosahuje 160 W.


Ukáže, jak bude vypadat fotka na papíře

BenQ SW271C nabízí několik funkcí, které jsou vysoce nadstandardní a jsou zaměřeny na fotografy. Jednou z nich je režim Paper Color Sync, který přizpůsobí zobrazení fotky na monitoru tak, jak bude vypadat na vytištěném papíře a to v závislosti na použitém nastavení barev, tiskárny a fotografického papíru.

Další praktickou funkcí je ovládací puk, který umožňuje rychle měnit nastavení monitoru bez nutnosti natahovat se a mačkat tlačítka na spodním rámečku displeje. Díky němu můžete měnit nastavení stejně pohodlně, jako když používáte myš. V případě tohoto monitoru dává puk smysl, a to nejen kvůli množství předem nastavených režimů, ale také kvůli bohatším možnostem přizpůsobení barev.

Během testování monitoru jsme ocenili funkce obraz v obraze a USB-C rozhraní. Díky němu můžete propojit monitor přímo s notebookem pomocí jednoho kabelu. Ten zajišťuje přenos obrazu ve 4K při 60 Hz, 60 W napájení a také přístup k USB hubu, který se skládá ze dvou USB 3.1 portů a čtečky SD karet. Porty jsou umístěny v levé zadní části monitoru. BenQ SW271C má ve výbavě také dva HDMI 2.0 porty a DisplayPort 1.4.

Pohled fotografa

Vyzkoušel jsem si tento speciální monitor a je to radost upravovat na něm fotografie. Vyzkoušel jsem spolupráci s nástroji Adobe Lightroom Classic a Zoner Photo Studio při zobrazení a úpravě mých fotografií a videí v Premiere Pro. Barvy jsou na monitoru přesně takové, jak si je pamatuji během focení či natáčení, vidět úplné detaily. v tmavých částech obrazu. Oceňuji i přizpůsobení vzhledem k papíru použitému při tisku. Rovněž je chytrý puk pro rychlou výměnu profilů a nastavení požadovaného jasu. (Ondřej Medvídek)

Vybuduj hrad, vytvoř armádu a bojuj s ostatními hráči. Začni hrát Goodgame empire hned teď!

PR článek

Další články autora