- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

V dlouhodobé péči o seniory máme dluh

Slovensko má v tématu dlouhodobé péči o seniory dluh, který je třeba řešit například i s pomocí financí z plánu obnovy.
Slovensko má v tématu dlouhodobé péči o seniory dluh, který je třeba řešit například i s pomocí financí z plánu obnovy. Zásadní rozhodnutí o dalším rozvoji a směřování těchto sociálních služeb by mělo padnout v horizontu několika měsíců. Ve středu to po návštěvě Domova sociálních služeb a zařízení pro seniory v bratislavské Rači řekla prezidentka Zuzana Čaputová.

„V tomto tématu máme jistý dluh. Všichni víme, že máme malý počet lůžek, malý počet personálu s nezajímavými platy, a proto je velmi důležité, aby stát podporoval tuto oblast, aby v této oblasti nastaly v budoucnu změny i díky plánu obnovy, „řekla prezidentka.

O možnostech, jak zlepšit situaci v zařízeních sociálních služeb a zvýšit jejich kapacitu, prezidentka pravidelně jednala s ministrem práce, sociálních věcí a rodiny Milanem Krajniak (Jsme rodina). „Vím, že ten koncept je připraven. Zatím se odkládá, protože, ano, je s tím spojena obrovská investice. Hovoříme opravdu o dostatečném počtu lůžek, o dostatečném počtu zaměstnanců, „řekla Čaputová. Právě možnosti ohodnocení zaměstnanců jsou podle ní velmi důležité a práce v těchto zařízeních musí být finančně zajímavá.

Domovy sociálních služeb patřily k zařízením, které byly najzasiahnutejšie pandemií. Prezidentka věří, že nejhorší období pandemie onemocnění COVID-19 máme již za sebou a následující měsíce již „nebudou takové bolestivé ani pro tuto zranitelnou skupinu obyvatel“.

PR článek

Další články autora