- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Jaký je Windows 11: Poznatky z používání

Windows 11 jsem používal více než dva měsíce a toto jsou mé poznatky.

Microsoft zpřístupnil nejnovější verzi operačního systému Windows pro širokou veřejnost. Windows 11 je dostupný ve formě bezplatné aktualizace pro kompatibilní počítače s Windows 10 (ověřte si kompatibilitu pomocí nástroje PC Health Check) prostřednictvím služby Windows Update. A pokud se vám nechce čekat, až vám Windows Update nabídne aktualizaci, můžete si Windows 11 nainstalovat již dnes – detaily naleznete v samostatném článku, ZDE.

Já používám Windows 11 od konce července v testovací beta verzi a v tomto článku se podělím o mé dojmy z praxe. Začnu krátkým zamyšlením. Nejhorší (nebo že by nejlepší?) věc na Windows 11 je, že působí jako Windows 10 s mírně pozměněným uživatelským rozhraním. Takový Windows 10.5.

Abych byl konkrétní – přechod na Windows 11 byl v mém případě natolik přirozený, že se mi těžko vyzdvihuje nějaká konkrétní funkce nebo rys nového systému. Jasné, nový design si všimnete a stejně tak i posunutí ikonek v hlavním panelu z levé strany do středu. Chvíli si budete zvykat na novou položku Start, která má jiné rozložení než ve Windows 10. Nicméně to je tak všechno.

Na tyto změny jsem si zvykl velmi rychle a nebýt trochu jiného panelu úloh, ani bych nevěděl, že nepoužívám Windows 10. Když se však blíže podíváme na některé další vlastnosti systému Windows 11, rozdíly se začnou projevovat viditelněji.

Microsoft během oficiálního oznámení systému Windows 11 prezentoval několik klíčových zlepšení, která lze rozdělit do jednotlivých bodů:

nový design hlavního panelu a obnovená nabídka Start
nová obrazovka s widgety s podporou widgetů třetích stran
zlepšený multitasking a efektivnější práce na více monitorech
optimalizace výkonu a výdrže baterie
herní zlepšení, integrace služby Xbox Game Pass a cloudového hraní Xbox her
nový design a zlepšení obchodu Microsoft Store
nativní podpora pro instalování a používání Android aplikací
Podívejme se na ně detailněji.

PR článek

Další články autora