- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Jak vyplnit mezery v životopisu

Pokud si právě tvoříte svůj životopis a zjistili jste, že obsahuje časové mezery, nezoufejte. Tato situace opravdu není neobvyklá a velká část populace se někdy ocitne v situaci, kdy do práce nechodí. Ať už je důvod jakýkoliv, nebojte se ho na pohovoru vysvětlit. Při vysvětlování je dobré se vyvarovat přílišným podrobnostem. Snažte se vše objasnit stručně a upřímně. Za pauzu v kariéře se rozhodně neomlouvejte a naopak vypíchněte, co pozitivního vám pauza přinesla. Důvody mohou být různé a žádný z nich nepředstavuje nevýhodu. Právě životopis je důležitou formou pro oslovení nového zaměstnavatele – recenze firem.

Nemoc

Jestli důvodem vaší pauzy byla dlouhodobá nemoc, nemusíte nikomu vysvětlovat detaily. Jedinou výjimkou by bylo, kdyby vás tato nemoc omezila na budoucím výkonu povolání. Pokud jste již v pořádku, zdůrazněte, že jsou vaše problémy již vyřešeny a že jste připraveni k výkonu práce.

Studium

Pokud se ve vašem případě jednalo o pauzu na studium, vysvětlete nadřízenému konkrétní důvod vašeho rozhodnutí a popište získané dovednosti. Vyjmenujte všechny absolvované kurzy, získané jazykové certifikáty či jiné vaše studijní úspěchy.

Propuštění z předchozího zaměstnání

Pokud jste byli propuštěni pro nadbytečnost, je dobré vše na místě vysvětlit, co ve firmě probíhalo a proč se propouštělo. Popište svůj kariérní růst v této firmě a zdůrazněte nabyté zkušenosti. Určitě nezapomeňte zmínit, jakým způsobem jste nucený volný čas využili ke zdokonalení svých schopností.

Vyhledejte si recenze na zaměstnavatele

Recenze a hodnocení zaměstnavatelů najdete na novém hodnotícím portálu Aplikant.cz od české společnosti 123jobs Media. Můžete se zde podělit nejen o své recenze a stávající  zkušenosti, ale můžete získat i spoustu zajímavých informací od ostatních uživatelů internetu. Využití portálu je zcela zdarma a není také potřeba žádná registrace. Recenze jsou poskytovány uživateli zcela anonymně.

PR článek

Další články autora