- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Huawei MateView GT 34: Špičkový monitor

Huawei se musí ve světě chytrých telefonů vypořádat s absencí Google služeb i některých důležitých komponent. V ostatních segmentech však taková omezení nemá a může naplno expandovat. Je to vidět i na Slovensku – před rokem se u nás začaly prodávat notebooky Huawei a před pár týdny přišly do prodeje také první monitory této značky.

Huawei není jediná čínská firma, která zahájila takovou expanzi. Shodou okolností se mi na redakčním stole objevil také konkurenční Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34, který má prakticky identický design, ovšem o trochu nižší cenu. Monitoru od Xiaomi se budu věnovat v samostatné recenzi, nicméně mohu říci, že Huawei MateView GT 34 nabízí kvalitnější displej a je vítězem tohoto duelu.


Velký a kvalitní displej

Huawei MateView GT 34 na první pohled nepřekvapí. Nabízí 34palcový zakřivený ultraširokoúhlý displej s poměrem stran 21:9 a rozlišením 3440 × 1440 pixelů. Za poslední měsíce jsem testoval téměř tucet monitorů s takovým formátem a novinka od Huawei staví na dobře známých a ověřených základech.

Monitor potěší tenkými rámečky po třech stranách. Zakřivení je na úrovni 1500R. VA panel nabízí 165 Hz obnovovací frekvenci a 10bitovou barevnou hloubku s podporou 1,07 miliardy barev. Maximální jas v SDR zobrazení dosahuje 350 nýtů, k dispozici je podpora pro HDR.

Displej monitoru patří k tomu nejkvalitnějšímu, co jsem testoval v segmentu 500-eurových 34palcových monitorů s formátem 21:9. Pomocí kalibrační sondy jsem naměřil pokrytí barevných prostorů na úrovni 98,8 % pro sRGB, 88,6 % pro Adobe RGB a 87,0 % pro DCI-P3.

V případě standardního kontrastu dosahuje jas displeje v SDR zobrazení od 20 do 300 nýtů. Spotřeba se pohybuje na úrovni 29 až 55 W.


Podpora pro HDR a skryté AMD FreeSync nastavení

Z hlediska běžného používání oceňuji dobrou všestrannost monitoru Huawei MateView GT 34. Velká zobrazovací plocha je ideální pro multitasking a práci s více aplikacemi souběžně. Na monitoru se velmi dobře edituje video. Nejen v takovém případě oceníte předpřipravené režimy pro barevné prostory sRGB a DCI-P3 s optimálním podáním barev.

Pozorovací úhly jsou v segmentu 34palcových zakřivených monitorů standardní. Díky zakřivení nedochází ke zkreslení, když sedíte přímo před monitorem. Rovnoměrnost zobrazení je dobrá, prosvítání podsvícení jsem si nevšiml. Kvalita displeje je na vysoké úrovni a na první pohled je lepší v porovnání se Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34.

Všestrannost displeje umocňuje podpora HDR, což oceníte při hraní her i sledování videí. K dispozici je také nastavení funkce AMD FreeSync Premium, nicméně to je z nějakého důvodu skryto. Je třeba podržet ovládací joystick monitoru směrem ke stojanu. Po pár sekundách v této pozici se odemkne nastavení pro AMD FreeSync.


Dva HDMI a DisplayPort

Huawei MateView GT 34 má kvalitní konstrukci a stojan s nastavením výšky, naklonění a natočení. Nechybí krytka, která zakryje kabely. Instalace monitoru je velmi rychlá, stačí stojan zaklapnout do zadní strany monitoru. K dispozici je také podpora pro standard uchycení VESA 100×100 mm.

Počítač nebo jiná zařízení můžete k monitoru připojit přes dvojici HDMI 2.0 portů nebo přes DisplayPort 1.4. Překvapila mě absence nastavení pro obraz v obraze, pokud byste k monitoru připojili dvě zařízení současně. Na druhé straně, toto je funkce, kterou jsem osobně dosud prakticky nevyužil, takže mi nechyběla.

V rámci nastavení je k dispozici tradiční kombinace předem připravených režimů, přičemž některé jsou optimalizovány pro sledování filmů či hraní her konkrétních žánrů. Nechybí možnost manuální úpravy jasu, kontrastu, teploty barev atp. Můžete si aktivovat i režim tlumeného modrého světla.

Jelikož je Huawei MateView GT 34 určen i pro hraní, ve výbavě se nachází tradiční výbava herních nastavení – regulování černé barvy pro lepší viditelnost nepřátel, kteří se skrývají ve stínech či zobrazování aktuální obnovovací frekvence a pomocného zaměřovacího kříže.

Verdikt

Huawei MateView GT 34 je kvalitní monitor a hodný ceny na úrovni 500 eur. Během testování mě potěšil kvalitním a všestranně zaměřeným velkým displejem. Faktem je, že kdybych vybíral nový monitor a vyžadoval bych 34palcový formát s poměrem stran 21:9, novinka od Huawei by skončila v mém seznamu monitorů a sledoval bych případná zlevnění tohoto monitoru.

Monitor je vhodný pro všestrannou práci, multimediální zábavu a také hraní her.

PR článek

Další články autora